EDERSEEMEISTERSCHAFT 2018
Pl | Pkt | Name | St | Club | Boot |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5.1 | Rohrbach, Wolf | 8 | SCE | First Class 8 (7/8) |
2 | 5.2 | Koch, Karl-Heinz | 6 | SCE | Kielzugvogel |
3 | 6.5 | Unger, Peter | 6 | SCAS | J/22 |
4 | 13 | Hauer, Heinrich | 8 | ESV 86 | H-Boot |
5 | 14.2 | Happich, Andreas | 3 | SSGE | FD |
6 | 17.9 | Volavsek, Boris | 6 | ESV 86 | Marström M20 |
7 | 19.4 | Müller, Julian | 3 | SCE | Laser Standard |
8 | 19.5 | Schander, Joachim | 6 | SCE | Surprise |
9 | 23.9 | Kalbe, Guido | 4 | SCE | H-Boot |
10 | 28.6 | Rohrbach, Andreas | 4 | SCE | Drachen |
11 | 29.9 | Trinter, Heiner | 4 | WSVR | Elan Express 7/8 |
12 | 29.9 | Rasche, Thorsten | 3 | ESV 86 | H-Boot |
13 | 32.1 | Rischard, Jan | 4 | SCAS | J/70 |
14 | 38.2 | Wecht, Simone | 3 | SSGE | Surprise |
15 | 40.4 | Sauerbrei, Rüdiger | 3 | ESV 86 | Soling |
16 | 41.6 | Mahling, Heiko | 4 | SCE | H 26 |
17 | 44.2 | Günzel, Hermann | 6 | SCAS | Sudar Regatta OD |
18 | 48.1 | Hansmann, Ludwig | 3 | ESV 86 | H-Boot |
19 | 54.6 | Brixel, Walter | 5 | k. A. | Etap 20 7/8 |
20 | 57.5 | Sauerbrei, Thorsten | 3 | ESV 86 | Yngling |
21 | 58.3 | Brack, Achim | 2 | SCE | Surprise |
22 | 63.6 | Draude, Oliver | 2 | ESV 86 | H-Boot |
23 | 68 | Geisler, Björn | 2 | ESV 86 | Soling |
24 | 70.2 | Gerhardt, Thorsten | 4 | SCE | International 806 |
25 | 72.5 | Völlmecke, Paul | 3 | SSGE | 2.4mR |
26 | 72.7 | Happich, Volker | 3 | SSGE | Surprise |
27 | 77.1 | Beck, Werner | 4 | CKA | Cometino Wegu 701 Topp |
28 | 77.5 | Rohrbach, Jan-Hendrik | 3 | SCE | Devoti D-One |
29 | 79.9 | Kleine, Julian | 2 | SCE | Drachen |
30 | 85.4 | Borgell, Dieter | 2 | SSGE | Drachen vor 1972 |
31 | 86.3 | Büchling, Axel | 2 | SCE | Soling |
32 | 87.5 | Warich, Norbert | 3 | WSVR | H-Boot |
33 | 88.5 | Hennig, Thomas | 3 | ESV 86 | Surprise |
34 | 91.9 | Küthe, Andreas | 2 | SCAS | Dehler 22 7/8 |
35 | 95.9 | Berthold, Herbert | 2 | SSGE | 2.4mR |
36 | 100 | Hofmann, Marie | 2 | SCE | Laser Radial |
37 | 109.9 | Kremer, Christian | 1 | SCE | Laser Standard |
38 | 111.2 | Barie, Stefan | 1 | SCAS | Soling |
39 | 111.2 | Schraut, Christian | 1 | TSCH | Finn-Dinghy Alumast |
40 | 111.2 | Kleine, Frieder | 1 | SCE | Drachen |
41 | 112.4 | Urban, Ralph | 2 | SCAS | Soling |
42 | 113.2 | Gärtner, Dominik | 1 | SCAS | FD |
43 | 114.4 | Gärtner, Herbert | 1 | SCAS | Dynamic 2000 |
44 | 115.1 | Garbode, Winfried | 1 | SCR | Dehler 28/S 7/8 |
45 | 116.2 | Urban, Pia | 2 | SCAS | 470 er |
46 | 116.8 | Birk, Dieter | 1 | SCE | Soling |
47 | 116.9 | Friedhoff, Erhard | 2 | SCE | H-Boot |
48 | 117 | Busch, Jürgen | 1 | SPYC | 470 er |
49 | 117.5 | Kremer, Bernd | 2 | SCE | IF-Boot |
50 | 117.7 | Evers, Kiona | 1 | SSGE | H-Boot |
51 | 117.7 | Katzmarzik, Winni | 1 | k. A. | Dynamic 2000 |
52 | 119 | Feder, Jörg | 1 | SSGE | 2.4mR |
53 | 119 | Oehm, Christian | 1 | ESV 86 | J/22 |
54 | 119 | Wecht, Rainer | 1 | k. A. | Surprise |
55 | 119.4 | Müller, Johanna | 2 | SCE | Laser Radial |
56 | 120 | Fingerhut, Arndt | 1 | SCE | H-Boot |
57 | 120.3 | Eckert, Thomas | 1 | k. A. | Wegu 23 |
58 | 121.6 | Dreher, Lothar | 1 | WSVR | Unna 24 |
59 | 121.6 | Wetzel, Matthias | 1 | WFC | Dehler Varianta 65 |
60 | 122 | Renner, Arndt | 1 | SCE | Finn-Dinghy |
61 | 122.9 | Fels, Michael | 1 | WSVR | Dehler 28/S 7/8 |
62 | 122.9 | Barie, Marcel | 1 | SCAS | Soling |
63 | 123 | Bohland, Peter | 1 | ESV 86 | Finn-Dinghy |
64 | 124.2 | Grebe, Sabine | 1 | WSVR | Wegu-Jolle |
65 | 125.2 | Drüke-Noe, Christina | 1 | SG | Bavaria 707 7/8 |
66 | 125.5 | Dömges, Sven | 1 | ESV 86 | Joker |
67 | 125.5 | Koch, Erwin | 1 | SCE | Fun O.D. |
68 | 126 | Hadler, Wolf-Rüdiger | 1 | SCE | Drachen |
69 | 126.4 | Eberlein, Bernd | 1 | k. A. | Dufour 1800 |
70 | 126.8 | Sladeck, Klaus | 1 | SSGE | Hurley 830 |
71 | 127.4 | Laske, Jörg | 2 | ESV 86 | Soling |
72 | 127.6 | Greinke, Michael | 1 | k. A. | Dehler Sprinta 70 |
73 | 130 | Blum, Christian | 1 | ESV 86 | H-Boot |
74 | 130.7 | Möller, Heiko | 1 | SSGE | 2.4mR |
75 | 130.7 | Steinmüller, Jörg | 1 | SCAS | Cafe 24 Sport |
76 | 132 | Falk, Michael | 1 | SSGE | H-Boot |
77 | 133 | Draude, Karl | 1 | ESV 86 | Drachen |
78 | 133.6 | Schade, Heinz | 1 | YCE | Dehler 28/S 7/8 |
79 | 134.6 | Weik, Sebastian | 1 | k. A. | First 210 |
80 | 134.8 | Friderritzi, Andre | 1 | ESV 86 | Cometino Wegu 701 Topp |
81 | 137 | Albin, Jörg | 1 | USC | Dyas |
82 | 137.2 | Vogt, Annicka | 1 | SGK | Yngling |
83 | 138 | Schäfers, Dietmar | 1 | SCE | Dyas |
84 | 138.4 | Grebe, Arno | 1 | SSGE | Dehler 25 7/8 |
85 | 139 | Achterberg, Heinz-Jürgen | 1 | USC | J/22 |
86 | 141 | Kühlborn, Gerian | 1 | SCE | A-Cat |
87 | 145.6 | Krutschek, Achim | 1 | k. A. | Dehler Optima 83/85 (Topp) |
88 | 146 | Brühne, Klaus | 1 | SCE | Dehler Varianta 18 |
89 | 147 | Schröder, Florian | 1 | SCE | Dehler Varianta 18 |
90 | 148 | Borst, Dieter | 1 | SCE | BM-16qm Touren Gaffel |
91 | 149 | Wangelin, Matthias | 1 | SCE | Dehler Sprinta Sport D 25 |
92 | 150 | Hirsch, Ingo | 1 | MKG | Dehler Varianta 18 |
93 | 151.6 | Mieslinger, Alois | 1 | ESV 86 | Tornado, olympisch |
94 | 153 | Niemann, David | 1 | SGK | k. A. |
95 | 154 | Jesinghausen, Marie | 1 | SCE | Dyas |
96 | 155 | Langenstein, Ewald | 1 | SCE | Dehler Varianta 65 |
97 | 159 | Mühlhof, Sven | 1 | SSGE | Neptunkreuzer |
98 | 159 | König, Hans-Albert | 1 | SCE | BM-16qm Touren Gaffel |